Stara Wieś!

Wspólnota liczy około pięćdziesięciu osób, a jej moderatorem jest o. Łukasz Dębiński SJ. Wszyscy razem spotykamy się w piątki, kiedy to nasi animatorzy wygłaszają konferencje na przeróżne tematy. Nigdy nie jest nudno, ponieważ rzadko pozwala się nam po prostu siedzieć na krzesłach – animatorzy starają się wciągać nas do przedstawiania tematycznych scenek lub do brania udziału w innych tego typu działaniach. Nieraz zapraszamy do nas prawdziwych znawców tematu, którzy swoimi wykładami poszerzają wiedzę, a także pozwalają spojrzeć na niektóre sprawy z innej perspektywy.

W niedziele nasz chórek obstawia jedną Mszę św. Spotykamy się na próbach w soboty i niedziele rano, gdzie wraz z animatorką muzyczną na czele, chwalimy Boga pieśniami. Jako MAGIS staramy się rozwijać także w tym kierunku, ucząc się śpiewać na dwa, trzy a nawet cztery głosy.

Nie istniejemy sami dla siebie – w historii naszej Wspólnoty przewijało się wiele akcji, w które się zaangażowaliśmy, m.in. Szlachetna Paczka, Koncert Kolęd czy liczne przedstawienia (np. ukazanie historii zbawienia w spektaklu pt. Jestem, inscenizacja Drogi Krzyżowej itp.).

Na tym nie koniec! Nigdy nie zamierzamy wygodnie stanąć w miejscu, bo nie leży to ani w naszej naturze, ani w idei wspólnoty MAGIS. Ciągle do przodu, będziemy się rozwijać i żyć więcej, bardziej!

Strona na facebooku to https://www.facebook.com/Magis-Stara-Wie%C5%9B-253850734685126/