Po co przychodzić na MAGIS?

Jeśli chcesz wyciskać z życia więcej i odpowiada Ci przebywanie wśród ludzi, którzy nieustannie próbują stawać się Bożym maxem, to warto przychodzić na MAGIS 🙂 Chodzi o to, że w MAGISie ludzie nie wybierają tylko między złem, a dobrem ALE między dobrem, a większym dobrem – jest to oczywiście level wyżej w życiu chrześcijańskim 😉

O co w tym chodzi? W czasie 4 lat formacji poznajemy nauczanie Jezusa Chrystusa oraz duchowość ignacjańską (prosto od jezuitów), która nakierowuje nas na pogłębianie relacji z Bogiem i skupia się wokół czterech wymiarów bycia szczęśliwymna wspólnocie, modlitwie, ewangelizacji i służbie. Choć brzmi to skomplikowanie, w rzeczywistości uczymy się podstaw życia chrześcijańskiego, czyli akceptacji siebie i drugiego człowieka (wspólnota), poszukiwaniu swojej jedynej, niepowtarzalnej relacji z Jezusem (modlitwa), niesienia innym pomocy (służba) i rozmowy o swojej wierze bez strachu (ewangelizacja).

Dla kogo jest MAGIS i jak to wygląda? Ogólnie: dla wszystkich… Warto rozwijać swoje zainteresowania, jak ktoś lubi śpiewać – niech przyjdzie; ktoś umie grać na czymś – niech przyjdzie; ktoś umie rysować – niech przyjdzie; ktoś ma zdolności aktorskie – niech przyjdzie itp.

Wspólnota lokalna MAGIS prowadzona jest przez moderatora jezuitę. Składa się z małych grupek (7-12 osobowych), którym przewodzi animator. Istnieją osobne grupy dla dziewczyn i chłopaków, aby dostosować dynamikę spotkań do indywidualnych potrzeb. W ten sposób uczymy się podejmowania odpowiedzialności w grupie i dla grupy, podejmowania konstruktywnych decyzji, współpracy i planowania, a także odrywania swojej tożsamości i miejsca w środowisku w którym żyjemy.

Natomiast spotkania ogólne, na których gromadzimy się wszyscy mają charakter integracyjny, lub modlitewny: wspólnie adorujemy Najświętszy Sakrament, uczestniczymy w Eucharystii, dyskutujemy, oglądamy filmy lub po prostu objadamy się tostami 🙂

Wyciśnij z życia więcej – po to Ci jest MAGIS! 🙂