Ignacjańskie Dni Młodzieży

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wyjątkowe wakacyjne wydarzenie MAGISu z całej Polski, które ma miejsce zaraz po dziesięciodniowych rekolekcjach wakacyjnych. Młodzi spędzają ze sobą pięć dni w jezuickich ogrodach w podkarpackiej Starej Wsi. W tym czasie mogą się przekonać, że wiara w Jezusa jest źródłem dojrzałości oraz trwałych przyjaźni z rówieśnikami z całej Polski i nie tylko. IDMy są przede wszystkim świętem młodych.

Lipcowe Ignacjańskie Dni Młodzieży to uwieńczenie całego roku cotygodniowych spotkań w kilkunastu wspólnotach rozsianych po całej Polsce.

Wakacyjne spotkanie stwarza młodym przestrzeń do odpowiedzenia sobie na pytanie o ich miejsce w społeczeństwie, w Kościele i ich rolę w świecie. W kilkusetosobowym gronie rówieśników pokonują dzielące ich przeszkody i znajdują przyjaciół, na których mogą polegać. Łączy ich otwartość na nowe pomysły, chęć podejmowania wyzwań i gotowość do poznawania ludzi z różnych regionów Polski. Dobrą okazją do tego są przede wszystkim proponowane warsztaty. Biorący w nich udział, odkrywają swoje zdolności oraz wartości religijne i kulturalne.

Czytaj i szukaj więcej na stronie Ignacjańskich Dni Młodzieży!